У Запоріжжі презентували мурал із зображенням генерала УНР Марка Безручка

У Запоріжжі відкрили новий мурал "Доба нескорених", на якому намальовано генерал-хорунжого Армії Української Народної Республіки Марка Безручка, що народився у місті Токмак Запорізької області.


Про це повідомляє "Радіо Свобода"


Як зазначається, мурал знаходиться на головному проспекті міста поряд з будівлею центрального автовокзалу Запоріжжя. Сам розпис присвячений 100-річчю Української революції.


"На муралі зображені воїни-захисники України – воїни, що захищали Україну на початку ХХ сторіччя. На муралі – генерал Безручко", – розповів директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко.


Автор роботи – художник Валерій Дзигало. Розпис розміщено на фальшстіні, що складається 20 окремих частин. Роботи зі створення муралу профінансовані з бюджету Запорізької області.


Нагадаймо, у Чернівцях відкрили перший мурал із серії "Видатні особистості з нами", на якому зображений відомий режисер з Буковини Іван Миколайчук.


Довідково: Марко Безручко – видатний український воєначальник доби Української революції 1917-1921 років. Був начальником оперативного відділу Головного управління Генерального штабу Армії Української Держави, згодом очолював штаби Окремої Запорізької бригади армії УНР та Корпусу Січових Стрільців. У серпні 1920 року під час радянсько-польської війни командував оборонною Замостя, під час якої було зупинений наступ радянських військ. Згодом керував військовим міністерством УНР в екзилі.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/10/20/u_zaporizhzhi_prezentuvaly_mural_iz_zobrazhennyam_generala_unr_marka_1672241”