Уряд Великобританії відкидає можливість відтермінування Brexit – МЗС

Великобританія має вийти з ЄС до 31 жовтня

Британський уряд вважає, що в новому відтермінуванні виходу Великобританії з Євросоюзу не буде потреби. Про це міністр закордонних справ Сполученого Королівства Домінік Рааб заявив 20 жовтня, повідомляє ВВС.

За словами Рааба, він упевнений, що парламент погодить нову угоду про вихід Британії з ЄС до останнього терміну – 31 жовтня.

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон написав лист до Брюсселя із проханням про відтермінування, однак не бачить потреби в ньому, додав глава МЗС.

Він зазначив, що уряд має "всі засоби і можливості" для виведення Сполученого Королівства з ЄС до 31 жовтня.

У червні 2016 року у Великобританії провели референдум про вихід країни із Європейського союзу. Це рішення тоді підтримав 51,9% британців. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року.

Британський парламент 13 березня проголосував проти Brexit за схемою "без угоди". Водночас Палата громад декілька разів відхиляла урядовий варіант угоди щодо Brexit.

На саміті 10 квітня лідери країн Євросоюзу затвердили відтермінування Brexit до 31 жовтня.

Джонсон заявляв, що дати Brexit більше не переглядатимуть, отже, можливий вихід без угоди.

20 вересня у ЄС заявили, що не можуть розглянути угоду про Brexit, у якій не буде передбачено захисного механізму, що дозволяє уникнути жорсткої межі між Ірландією і Північною Ірландією, або його альтернативи.

Глава Європейської ради Дональд Туск 16 жовтня заявив, що основні положення документа погоджено. 17 жовтня сторони дійшли згоди.

Поправку до угоди про вихід Великобританії з Європейського союзу, через яку британський уряд на чолі із Джонсоном змушений просити ЄС про нове відтермінування Brexit, 19 жовтня підтримало 322 депутати Палати громад. Джонсон підкреслив, що не проситиме ЄС про відтермінування.

У день голосування за відтермінування в Лондоні відбувся марш проти Brexit, за даними організаторів, у ньому взяв участь приблизно мільйон британців.

Туск повідомив, що йому надійшов лист від уряду Британії про запит на відтермінування Brexit. За даними ВВС, Джонсон також надіслав лист, у якому написано, що перенесення термінів виходу країни із блоку буде помилкою.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-urjad-velikobritaniji-vikljuchaje-mozhlivist-vidstrochki-brexit-mzs-1362251.html”