Будівництво "Північного потоку – 2" може бути завершено в середині 2020 року – оператор проекту

Будівництво "Північного потоку 2" може затягнутися

Будівництво російського газопроводу "Північний потік – 2" може бути завершено до середини 2020 року, якщо влада Данії дасть дозвіл на будівництво трубопроводів за маршрутом на південний схід від Борнгольма. Про це йдеться в доповіді до заявки компанії-оператора Nord Stream 2 AG за маршрутом, опублікованим на сайті Данського енергетичного агентства.

Оператор 15 квітня 2019 року подав заявку на отримання дозволу від влади Данії на будівництво двох паралельних підводних трубопроводів діаметром 48 дюймів і чекає її погодження.

"Дозволи було видано у Швеції, Німеччині, Фінляндії та Росії. Підготовчі роботи на суші та на морі розпочали 2018 року в усіх чотирьох вищезгаданих країнах, і наразі трубопровід прокладають у водах Німеччини, Швеції та Фінляндії. Заплановано, що трубопровідну систему буде завершено і вона буде готова до транспортування газу у другій половині 2020 року", – ідеться в документі.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його порівну фінансують російський "Газпром" і п’ять європейських компаній. Раніше в "Газпромі" прогнозували, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія та Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії. Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-budivnitstvo-pivnichnogo-potoku-2-mozhe-buti-zaversheno-v-seredini-2020-roku-operator-proektu-969354.html”