Вартість біткоїна різко зросла і перевищила 8 тисяч доларів, а на ринок криптовалют приходять великі компанії — ось чому

Вартість біткоїна різко зросла і перевищила 8 тисяч доларів, а на ринок криптовалют приходять великі компанії — ось чому

Свого максимуму біткоїн досяг у кінці 2017 року, коли його вартість сягнула майже 20 тисяч доларів. Але протягом усього минулого року ця криптовалюта стрімко дешевшала, і до початку 2019 року опустилася приблизно до 3,5 тисяч доларів. Для визначення такого стрімкого падіння навіть з’явилася фраза «крипто-зима». Але за останні кілька місяців ціна біткоїна зросла більш ніж в два рази. Найсильніший стрибок припав на початок травня, і вчора, 14 травня, його курс перетнув позначку в 8 тисяч доларів.

Тільки з початку цього тижня ціна біткоїна зросла майже на 2 тисячі доларів. Такий стрибок експерти пов’язують, в першу чергу з тим, що в понеділок, 13 травня, у Нью-Йорку розпочався форум з криптовалют і технології блокчейн Consensus-2019. І його старт традиційно призводив до зростання цін на криптовалюти, за винятком минулого року.

Але інтерес до біткоїну активізувався ще наприкінці зими 2019-го. Приміром, віце-президент IBM з блокчейну і цифрових валют Джессі Ланд заявив у лютому, що коли-небудь біткоїн може коштувати мільйон доларів.

Аналітики ринку криптовалют звертають увагу і на низку «гарних новин», що з’явилися протягом останніх кількох тижнів і вплинули на зростання курсу біткоїна:

  • чутки про запуск Facebook власної кріптовалюти. Компанія заявила, що послаблює обмеження на криптовалюту і рекламу, пов’язану з блокчейном, на своїй платформі;
  • Microsoft використовуватиме для проекту з ідентифікації особистості технологію блокчейн, що лежить в основі біткоїна;
  • компанія Bakkt оголосила, що в липні запускає криптовалютну платформу з торгівлі біткоїнами;
  • через платіжну систему Flexa біткоїнами можна буде розраховуватися в мережі Whole Foods, що належить Amazon, а також в Starbucks, Baskin Robbins, Nordstrom;
  • eBay під час форуму Consensus може оголосити про прийом платежів у криптовалюті.

Це означає, що на ринку криптовалют з’являється все більше серйозних гравців, готових вкладати в цю сферу мільйони доларів. Британська біржа біткоїнів CoinCorner повідомила The Independent, що протягом останніх кількох місяців спостерігається зростання інтересу до біткоїна з боку трейдерів та інвесторів. І зараз вже попит перевищує пропозицію.

На підвищення інтересу до біткоїна могло вплинути і нове загострення торгової війни між США і Китаєм. Про це The Wall Street Journal розповів Даррен Лі, китайський інвестор в криптовалюту. За його словами, вже зараз на чорному ринку з’явилася можливість обмінювати юані на криптовалюту, в обхід державного контролю за капіталом. У свою чергу, американські компанії збираються відновити майнінг біткоїнів у промислових масштабах. «Видобуток» зупинили минулого року, коли він став нерентабельним через падіння курсу криптовалюти.

З урахуванням усіх цих факторів, більшість експертів та аналітиків припускають, що курс біткоїна може зрости. Головні розбіжності — в цифрах і термінах, коли біткоїн зможе досягти свого максимуму 2017 року. Аналітики інвестиційного банку Canaccord Genuіty припускають, що це відбудеться у березні 2021 року. Творець антивіруса McAfee Джон Макафі ще минулого року прогнозував зростання курсу біткоїна і тепер заявляє, що «його не зупинити». Інший криптоаналітик, Алекс Крюгер, не виключає, що в довгостроковій перспективі ціна біткоїна може навіть знизитися приблизно до 6 тисяч доларів.

Однак експерти нагадують, що біткоїн «історично нестабільний» і може протягом декількох днів як різко злетіти, так і різко впасти. Однак «кількість вливань грошей, ще ніколи не була такою великою, як зараз, тому на біткоїн та інші криптовалюти чекають цікаві часи».


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/texts/30233-vartist-bitkojina-rizko-zrosla-i-perevishchila-8-tisyach-dolariv-a-na-rinok-kriptovalyut-prihodyat-veliki-kompaniji-os-chomu”