«Ти вбивав братній народ»: помер ветеран АТО, якому відмовили у лікуванні раку за пільгами

Помер військовий третього полку спеціального призначення Віталій Драган за позивним «Кощій», який кілька років боровся з онкологічним захворюванням. Йому відмовили у пільгах, бо «він вбивав братній народ», як сказала лікарка у Національному інституті раку.


Про це написав у "Фейсбуці" його земляк Вадим Нікітін.


Відомо, що пан Драган воював в АТО з 2014 по 2015 роки. Він перебував у гарячих точках. Зокрема – біля Слов’янська та Савур-Могили, повідомляють Факти.


У 2017 році у воїна діагностували онкологічну хворобу лімфатичної системи. У 2018 році Драгана його відправили лікуватися у Національний інститут раку. Однак їхній лікар, кандидат медичних наук Анна Губарєва шокувала бійця.


Вона сказала, що пільг не буде, бо «ти вбивав братній народ». Тому боєць мав сам знайти на лікування 200 тисяч гривень.


«Губарєва заявила, що боєць має сам знайти собі 200 000 гривень на лікування, бо держава не фінансує медичну допомогу хворим на рак учасникам АТО. Водночас, за словами жінки, в лікуванні чоловіку вона не відмовляла», – повідомляє Обозреватель.


Після публічного скандалу небайдужі українці почали збирати гроші для лікування Віталія Драгана, а клініка Gophastanesi, розташована в турецькому Стамбулі, запропонувала чоловіку пройти у них лікування.


У січні 2019 року волонтери та ЗМІ оголосили пошук додаткових коштів на лікування. Драган перебував у Туреччині на лікуванні кілька місяців, однак пізніше з’ясувалося, що йому потрібна пересадка кісткового мозку.


Донора вдалося знайти, проте ще треба було зібрати 45 000 доларів для проведення операції, зазначають в ТСН.


У коментарях до посту Вадима Нікітіна знайомі загиблого також повідомили, що Віталій проходив лікування і йому знайшли донора крові, проте лікарі не встигли провести переливання.


Крім того, земляки загиблого захисника України висловили в коментарях співчуття та попросили у нього вибачення.


Додамо, минулоріч у серпні лікар Національного інституту раку Анна Губарєва, яка відмовилася лікувати ветерана АТО з Кропивницького Віталія Драгана, після гучного звільнення була відновлена на роботі і навіть отримала підвищення.


Вона стала секретарем Комісії з питань етики при Інституті, яка відповідає за узгодження проведення клінічних випробувань.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/02/ty_vbyvav_bratniy_narod_pomer_veteran_ato_yakomu_vidmovyly_likuvaty_rak_1563955”