"Ложись, Бандера": у суді назвали ім’я поліцейського під підозрою


Печерський райсуд Києва обирає запобіжний захід поліцейському, підозрюваному у побитті представника "С14".

Слідство просить заарештувати підозрюваного у перевищенні влади.

Правоохоронця звати Мельников Василь Миколайович.

Підозрюваний Василь Мельников
Підозрюваний Василь Мельников
Фото: Facebook Сергія Мазура

Прокурор у суді оголосив, що підозрюваний обіймає посаду старшого оперуповноваженого.

За версією слідства, Мельников кілька разів вдарив ногами по голові постраждалого, представника націоналістичної організації "С14".

До нього просять застосувати найбільш суворий запобіжний захід, адже ймовірний злочин пов’язаний із застосуванням насилля.

Наразі слідчі ДБР не підтверджуть, хто саме вигукнув "Лягай, Бандеро" під час затримання. Інформація про те, що це був сам Мельников, відсутня.

Водночас, захист Мельникова наполягав, що наразі неможливо встановити, чиї саме дії призвели до ушкоджень постраждалого. Також захисник підкреслив, що слідство не надало довідку про такі ушкодження.

Також, за словами адвоката, поліцейський з 10 лютого перебуває на стаціонарному лікуванні.

Захист зауважив, що на утриманні Мельникова перебуває неповнолітня дитина віком у 2,5 років.

Нагадаємо:

  • 11 лютого поліцейському повідомили про підозру.
  • 9 лютого на Контрактовій площі правоохоронці затримали учасників руху С14., які нібито мали зеленку, газові балончики та ножі і збиралися під час виступу кандидата у президенти Юлії Тимошенко провести акцію ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?".
  • Затриманих доправили до відділення поліції, звідки згодом випустили, але забрали особисті речі. Вимагаючи повернути речі, представники С14 влаштували штовханину з правоохоронцями – тож поліцейські застосували силу до них.
  • Поліція відкрила три провадження: за ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 1 ст. 341 (захоплення державних будівель) та ч. 4 ст. 296 (хуліганство).
  • Крім того, відкрито провадження щодо скоєння працівниками поліціїправопорушення за ознаками ч. 2 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством).
  • Керівник київської поліції Андрій Крищенко запевнив, що поліція не перешкоджала проведенню акції "Хто замовив Катю Гандзюк?" на Контрактовій площі, але перепросив за правоохоронця, який при затриманні людей крикнув: "Лягай, Бандеро!"

Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/02/12/7206470/”