"У нас є поклади літію. Далі не треба продовжувати?" Заступник глави ОПУ розповів, чим Україна може бути цікавою Ілону Маску

Маска запрошують в Україну

Заступник глави Офісу президента Ігор Жовква не відкидає можливості приїзду в Україну американського мільярдера, глави компаній SpaceX і Tesla Ілона Маска. Про це він заявив в інтерв’ю ТСН, опублікованому 18 січня.

Об этом сообщает Редакция

"А чому ні? Ми з вами, до речі, можемо багато говорити про те, чому Маску могла б бути цікава Україна. Я назву тільки одну тему – літій. Далі не треба продовжувати? У нас є поклади літію, у нас є можливості, як цей літій виробляти й постачати. Батареї з чого виробляються?" – сказав він.

Жовква зазначив, що це "лише один із прикладів".

"Думаю, його багато що цікавить. Це людина, яка цікавиться багатьма речами", – додав він.

Обсяг запасів літію в Україні, як ідеться на сайті Держслужби геології і надр України, є державною таємницею. Як пише LIGA.net, за оптимістичними оцінками, у країні є до 10% розвіданих світових запасів літію. За даними Bloomberg, Tesla планує видобувати літій в американському штаті Невада.

Президент України Володимир Зеленський запросив Маска відвідати музей космонавтики імені Сергія Корольова в Житомирі. Глава держави 12 січня перепостив твіт Маска від липня 2020 року, у якому бізнесмен повідомив, що розмовляв із сім’єю українського конструктора ракетно-космічних систем Корольова, і назвав науковця "одним із найкращих". Маск поки ніяк не відреагував на запрошення.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/u-nas-je-pokladi-litiju-dali-prodovzhuvati-zamlavi-opu-rozpoviv-chim-ukrajina-mozhe-buti-tsikava-ilonu-masku-1536046.html”