НАШІ ГРОШІ – В Україні на 7% піднялись ціни на енергію після рішень Міненерго та НКРЕКП на користь АхметоваСередньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» за 20 днів травня становить 1 349 грн/МВт*год (тут і далі ціни без ПДВ). Це на 7,7% вище, ніж за 20 днів квітня, та на 6,6% вище, ніж за квітень в цілому.

Об этом сообщает База компромата


Про це йдеться в результатах моніторингу ринку, який проводить ДП «Оператор ринку».


Йдеться про електроенергію для підприємств, установ та бізнесу. Ціни на РДН закладаються у вартість всіх товарів та послуг, які населення купує в магазинах чи інших закладах, а також у платежах всіх бізнес-структур та державних установ, а відтак теж включається у вартість їхніх послуг для населення.


При цьому за даними «Оператора ринку», вартість енергії на РДН в Україні залишається значно вищою ніж на біржах у сусідніх країнах Європи. Станом на 23 травня особливо великий розрив був між цінами в Бурштинському енергоострові (Львівська, Закарпатська та Івано-Франківська області) та Словаччиною – різниця була у шість разів на користь європейців:Середні ціни у квітні на РДН України були приблизно у 2-3 рази вищими від європейських:Нагадаймо, у травні Міненерго значно скоротило виробітку атомних електростанцій, які виробляють найдешевшу електроенергію. Станом на 23 травня вони включені лише на 7,27 тисяч МВт. Це становить всього 52% від загальної встановленої потужності АЕС 13,84 тис МВт.


Також НКРЕКП під приводом боротьби з «поширенням короновірусноі хвороби» прийняло рішення, яким дозволило підіймати ціни на електроенергію в денні години. За оцінкою екс-нардепа Вікторії Войціцької, «схоже, утворився дует із Буславець – вона зупиняє атомні блоки, щоб доля ринку переходила до Ахметова, а НКРЕКП піднімає ціну, щоб Ахметов продавав дорожче».


В.о. міністра енергетики Ольга Буславець раніше лобіювала рішення на користь ДТЕК Ріната Ахметова. Керівником міністерства її визначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, вихідець з «ДТЕК-Західенерего» Ріната Ахметова, що є монопольним виробником електроенергії в Бурштинському енергоострові.


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2020/05/23/v-ukraini-na-7-pidnialys-tsiny-na-enerhiiu-pislia-rishen-minenerho-ta-nkrekp-na-koryst-akhmetova/”