"Хаббл" зробив знімок "ненажерливої" галактики


Вчені з допомогою телескопа "Хаббл" отримали новий знімок спіральної галактики. На цей раз на фото розмістилося скупчення NGC 4651 із сузір’я Волосся Вероніки.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Як зазначають астрономи, галактика може здатися безтурботною і спокійною, але це оманливе враження. Вчені вважають, що в минулому NGC 4651 поглинула свою невелику сусідку, що дозволило їй стати гарною спіраллю, видимою на даний момент.

Незважаючи на те, що великі телескопи на кшталт "Хаббла" дозволяють розглянути всі деталі галактики, її можна спостерігати і за допомогою аматорських телескопів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об’єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/habbl-zrobiv-znimok-nenazherlivoyi-galaktiki-343075_.html”