В окупованому Криму сталася аварія через газові турбіни Siemens – Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

Аварія з газовими турбінами Siemens сталася в головному корпусі Таврійської ТЕС

В окупованому Криму газові турбіни Siemens стали причиною аварії, унаслідок якої було пошкоджено виробничі цехи Таврійської теплоелектростанції (ТЕС) під Сімферополем. Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ).

Аварія сталася 3 листопада 2018 року на даху головного корпусу ТЕС. За допомогою супутникових знімків виявлено аварійну ділянку з ознаками пошкодження покрівлі.

"За наявною інформацією на теплоелектростанції, де встановлені газові турбіни Siemens, що завезені на територію АР Крим в обхід міжнародних санкцій, проводилися пусконалагоджувальні роботи, у результаті яких і могла статися аварія", – ідеться в повідомленні.

У міністерстві зазначили, що ТЕС має працювати на природному газі. Місце для будівництва вибрано поруч із газорозподільною станцією "Сімферополь", призначеною для подавання електроенергії для південного берега Криму та Севастополя.


Фото: mtot.gov.ua
Фото: mtot.gov.ua


"Під будівництво теплоелектростанції виділено дві земельні ділянки загальною площею 61,6 га. Загальна потужність двох блоків Таврійської ТЕС складатиме 470 ВМт. Замовником будівництва ТЕС виступає міністерство енергетики РФ. Першу чергу об’єкта планували ввести в дію у 2017 році, другу – у 2018-му. 1 жовтня 2018 року перший блок потужністю 235 МВт планувалося запустити в роботу для налагодження технологічного циклу", – додали в МінТОТ.

Це вже не перша аварія з газовими турбінами Siemens: напередодні в МінТОТ виявили ознаки руйнування даху на Балаклавській ТЕС, де встановлено газові турбіни Siemens.

Санкції Євросоюзу забороняють європейським компаніям продавати технології і матеріали для енергетичного сектору Криму. Однак у липні 2017 року стало відомо, що чотири турбіни виробництва Siemens прибули в порт окупованого Севастополя. За контрактом із "Ростехом", продукцію німецької компанії було призначено для енергооб’єкта у Краснодарському краї РФ.

Siemens заявила, що не постачала турбін у Крим, і подала в суд позови. У грудні Арбітражний суд Москви відмовив Siemens у поверненні обладнання з Криму. Електростанції, що будують на півострові, почнуть роботу до кінця 2018 року, повідомляв глава "Ростеха" Сергій Чемезов.

Через постачання турбін Siemens у Крим Євросоюз увів санкції проти трьох росіян і трьох російських компаній. До санкційного списку ЄС потрапив заступник міністра енергетики Росії Андрій Черезов.

Експерти заявляли, що Росії буде складно почати експлуатацію турбін та активувати програмне забезпечення до них без допомоги консультантів Siemens.

29 червня міністерство енергетики Росії повідомило, що провело на електростанції у Криму перші випробування газової турбіни з видаванням потужності в мережу.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-v-okupovanomu-krimu-stalasja-avarija-z-za-gazovih-turbin-siemens-492279.html”