Україна підпише зі Вселенським патріархатом угоду про захист Андріївської церкви – радник Порошенка

Андріївську церкву передано в користування Вселенського патріархату

Україна укладе зі Вселенським патріархатом "охоронну угоду" щодо Андріївської церкви в Києві, переданої йому в безоплатне постійне користування. Про це 8 листопада в ефірі телеканала "Громадське" повідомив радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

"[Угода] передбачатиме збереження її (Андріївської церкви. "ГОРДОН") як пам’ятки [архітектури], умови використання, обережного поводження з іконами та всіма об’єктами історико-культурної спадщини, які знаходяться в самій церкві, щодо режиму використання самої церкви", – повідомив він.

Андріївська церква – православний храм на честь апостола Андрія Первозванного, її було побудовано в 1754 році за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. Наразі – чинний храм Української автокефальної православної церкви.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату (МП) скасовано; із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарета було знято накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.

Рішення Синоду президент Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об’єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.

Дати скликання об’єднавчого собору православних церков в Україні поки не визначено. Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив 26 жовтня, що вона залежить від вселенського патріарха.

Порошенко 17 жовтня зареєстрував у парламенті законопроект №9208 "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська". У пояснювальній записці глава держави підкреслив, що необхідно сприяти процесу утворення в Україні єдиної помісної православної церкви та створити умови для виконання екзархами Вселенського патріархату їхніх функцій в Україні.

18 жовтня Верховна Рада підтримала цей закон, а 7 листопада документ про передання Андріївської церкви в користування Вселенського патріархату було повернуто до парламенту за підписом Порошенка.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-ukrajina-pidpishe-zi-vselenskim-patriarhatom-ugodu-pro-zahist-andrijivskoji-tserkvi-radnik-poroshenko-490230.html”