Із 8 листопада квота української музики на радіо повинна становити не менше ніж 35%

Закон про мовні квоти на радіо було ухвалено 2016 року

Із 8 листопада українські радіостанції повинні дотримуватися квоти щонайменше 35% на українськомовні пісні. Про це у Twitter написав віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

"Сьогодні набуває чинності третій етап запровадження українських квот на радіо – щонайменше 35% пісень, у тому числі у прайм-тайм, українською мовою. Два роки дії закону – жодна радіостанція не закрилася, нових чудових пісень українською мовою у всіх жанрах дедалі більше. А крику ж було!" – нагадав віце-прем’єр.


Сьогодні набуває чинності третій етап запровадження українських квот на радіо — щонайменше 35% пісень, у т. ч. у прайм-тайм, українською мовою. Два роки дії Закону — жодна радіостанція не закрилася, нових чудових пісень укрмовою у всіх жанрах дедалі більше. А крику ж було!)

— В’ячеслав Кириленко (@KyrylenkoVyach) 8 листопада 2018 р.

8 листопада 2016 року в Україні набув чинності закон, який зобов’язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. Протягом першого року з моменту набуття документом чинності квота на українськомовні пісні становила 25%, протягом другого – 30%, з третього – 35%. За порушення закону передбачено штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення повідомляла, що 2017 року всі загальнонаціональні, регіональні та місцеві радіостанції України перевиконували квоту на українські пісні в ефірі в середньому на 13%.

За перше півріччя 2018 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за невиконання 30-відсоткової квоти на українську мову і музику оштрафувала три радіостанції на 371,5 тис.₴


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-z-8-listopada-kvota-ukrajinskoji-muziki-na-radio-povinna-skladati-ne-menshe-35-489112.html”