Кабмін доручив Держаудитслужбі перевірити формування тарифу на доставку пенсій "Укрпоштою"

Гройсман повідомив, що Держаудитслужба має провести перевірку за десятиденний термін

Кабінет Міністрів України під час засідання 7 листопада доручив Державній аудиторській службі України перевірити формування тарифу на доставку пенсій "Укрпоштою", передає кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".

"Ми чули нещодавно різні заяви про те, будуть чи не будуть носити пенсії. Я підкреслюю, що це неприпустимо. "Укрпошта" виконує зокрема й соціальну функцію, і це треба розуміти. Нам кажуть, що треба за кожну доставку пенсії заплатити, умовно кажучи, 3₴ У мене запитання: це реальна вартість чи, може, завищена? Коли ми зрозуміємо вартість, тоді ми будемо говорити далі про те, як виходити із цієї ситуації", – зазначив він.

Гройсман додав, що Держаудитслужба має провести перевірку за десятиденний термін.

27 вересня гендиректор Ігор Смілянський повідомив, що тарифів на рознесення пенсій в Україні не переглядали із 2004 року, хоча мінімальна зарплата зросла із 1,5 тис. грн у 2016 році до 3723 грн цього року, а з 1 січня 2019 року становитиме 4173₴ Він оцінив втрати "Укрпошти" від рознесення пенсій в 1 млрд грн, водночас увесь виторг підприємства становить приблизно 5,5 млрд₴

20 вересня Смілянський говорив, що якщо нового тарифу на доставку пенсій не буде ухвалено, листоноші припинять розносити пенсії приблизно 4,5 млн українців.

В інтерв’ю "Урядовому кур’єру", яке вийшло 26 жовтня, Смілянський заявляв, що уряд і парламент України не погодили затвердження економічно вигідного тарифу на доставку пенсій, через що "Укрпошта" з 1 листопада вводить антикризовий план, який передбачає закриття 5–7 тис. відділень у селах і скорочення частини персоналу.

Гройсман зазначав, що не допустить припинення доставки пенсій "Укрпоштою".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-kabmin-doruchiv-gosauditsluzhbe-pereviriti-formuvannja-tarifu-na-dostavku-pensij-ukrposhtoju-486532.html”